Hydroizolacja zielonego dachu

Zielone dachy sprawdzają się doskonale na osiedlach mieszkaniowych, obiektach komercyjnych i domach jednorodzinnych stanowiąc miejsca do odpoczynku i relaksu wśród zieleni. Zielony dach należy odpowiednio zabezpieczyć poprzez wykonanie hydroizolacji w postaci płynnej membrany, która ochroni powierzchnię dachu przed wilgocią i penetracją korzeni roślin.

Hyperdesmo® PB-2K to płynna membrana na zielony dach. Jest produktem dwuskładnikowym, łatwym w aplikacji, tworzącym jednolitą i bezszwową powłokę o nieosiągalnej dla innych rozwiązań elastyczności (rozciągalność 2000%). Parametry te czynią membrany na zielony dach Hyperdesmo® PB-2K całkowicie odpornymi na penetrację korzeni roślin, dzięki czemu nadają się idealnie do izolacji dachów z ogrodem. Aplikacja w jednej lub dwóch warstwach przy użyciu natrysku lub wałka (zużycie minimalne 1,5-2,0 kg/m2).
Zalecany podkład gruntujący zgodnie z kartą doboru gruntu:
- Aquasmart-Dur,
- Microsealer-50,
- Geodesmo-50,
Zalecamy dobór podkładu gruntującego w porozumieniu z naszym doradcą technicznym. Podkład gruntujący stosowany jest w celu ustabilizowania powierzchni (w tym posypki na starej papie) i aktywowania jej chemicznie, aby w rezultacie uzyskać możliwie wysoki parametr związania membrany HYPERDESMO© do podłoża oraz wysoką trwałość hydroizolacji.


Zielony dach oprócz walorów estetycznych spełnia rolę trwałego pokrycia o wielu zaletach:
- zapewnia dodatkową izolację termiczną budynku,
- redukuje i opóźnia odpływu wody deszczowej do kanalizacji,
- poprawia jakość powietrza poprzez redukcję CO2,
- wycisza wnętrza dzięki wysokim właściwościom absorpcyjnym,
- redukuje niepożądany efekt „miejskiej wyspy ciepła”.