Hydroizolacja tarasu

Balkony i tarasy to elementy konstrukcyjne, które wystając poza obrys budynków są wyjątkowo narażone na działanie warunków atmosferycznych. Zmienne temperatury i wilgoć sprawiają, że wielu właścicieli nieruchomości boryka się z problemem ich szczelności i odpadających płytek. Dodatkowo dochodzą czynniki eksploatacyjne typowe dla tarasów i balkonów (tarcie, zabrudzenia, środki czyszczące) oraz wysokie oczekiwania w zakresie estetyki sprawiają, że system żywic poliuretanowych Hyperdesmo jest chętnie wybierany w miejsce dotychczasowych rozwiązań takich jak np. hydroizolacja szlamowa + płytki.

System tarasowy Hyperdesmo z żywic poliuretanowych jest całkowicie bezszwowy, tworzy jednolitą, pozbawioną jakichkolwiek łączeń powłokę na całej powierzchni tarasu/balkonu wykluczającą możliwość wnikania wody. Daje również liczne możliwości w zakresie projektowania, oferując 3 zasadnicze odmiany posadzki wykończeniowej w niezliczonej ilości wariantów kolorystycznych. Możliwe jest również uzyskanie dowolnego stopnia antypoślizgowości.

Podkład gruntujący:
Na podłoże mineralne (wylewka)

- Geodesmo-50 Primer
- Aquasmart-Dur

Na podłoże inne (np. stara hydroizolacja):

Universal Primer 2K-4060
Hyperdesmo (membrana hydroizolacyjna):

Rekomendowana odmiana płynnej membrany poliuretanowej:

Hyperdesmo Classic
Hyperdesmo H.A.A.
Hyperdesmo A610 / Hyperdesmo A810
Kamienny dywan
Posadzka typu drenażowego na bazie otoczaka marmurowego lub rzecznego związanego 100% alifatyczną żywicą poliuretanową Hyperdesmo-T

Kwarcowy dywan
Posadzka na bazie dekoracyjnego (barwionego) kruszywa kwarcowego związanego jednoskładnikową żywicą poliuretanową Hyperdesmo-T

Płatki dekoracyjne
Cienkopowłokowa posadzka z efektem dekoracyjnym uzyskanym w wyniku zasypu płatkami dekoracyjnymi. Powłoka zamykająca z wykończeniem w połysku (Hyperdesmo-T) lub w macie (PU Finish Matte lub Aquasmart TC Floor Protect).


Doskonałym izolatorem na taras zarówno naziemny jak i ten położony na gruncie jest oferowana membrana w półpłynnej formule. Jest to produkt żywiczny, który nadaje się do położenia na wszelkie typy powierzchni, bez konieczności zrywania uprzedniej warstwy. Łatwość nałożenia (wałek, pędzel, natrysk) plus walory użytkowe i wizualne efektu membrany mówi samo za siebie. Membrana płynna tworzy na całej powłoce jednolitą, bez spoin i transparentną powierzchnię na tarasie. Dodatkowo dla efektu wizualnego można pokryć ją wierzchnią warstwą wykończeniową tzw. top coat, aby osiągnąć matowy, satynowy efekt przezroczystej i odnowionej podłogi tarasu. Żywiczne produkty to obecnie trend w architekturze tarasów i nie tylko.